Dezaftan Fresh to płyn do płukania jamy ustnej polecany osobom z aftami

Dezaftan Fresh to płyn o lekko zasadowym pH, właściwościach buforujących oraz nawilżających. Łagodzi zaburzenia, które mogą przyczyniać się do próchnicy, zapalenia dziąseł lub chorób przyzębia. Zalecany jako uzupełnienie leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego, także u osób z aftami.

Sposób postępowania z wyrobem
Płyn jest gotowy do użycia. Stosować 1 do 3 razy dziennie, po umyciu zębów.
Do zakrętki wlać 15 ml płynu. Płukać usta przez co najmniej minutę. Wypluć płyn. Zakrętkę umyć pod bieżącą wodą i suszyć. Nie jeść i nie pić przez min. 1/2 godziny po zastosowaniu wyrobu. W przypadku utrzymywania się uczucia kwasowości lub suchości w jamie ustnej należy skonsultować się z lekarzem.

Skład: Woda, glicerol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, wodorowęglan sodu, fosforan dipotasu, pantenol, mentol, diwodorofosforan potasu, chlorek benzalkoniowy, sukraloza, barwnik Brilliant Blue FCF.

Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie połykać płynu. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. U dzieci powyżej 6 roku życia oraz kobiet w ciąży lub karmiących piersią można zastosować tylko po konsultacji z lekarzem.